Kim jesteśmy

Mumiko tworzą Magdalena Pasternak i Paweł Lewczuk, para, która odkryła, że świetnie się rozumie. To uzupełniający się duet projektantki i inżyniera. Magda jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wiedeńskiego Universität für angewandte Kunst Wien. Paweł natomiast ukończył Politechnikę w Opolu na Wydziale Mechanicznym oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki.

Współpracujemy nad naszymi projektami z dziećmi, bo to właśnie dla nich projektujemy. Angażowaliśmy do pracy między innymi naszego kilkuletniego bratanka oraz kilka krakowskich przedszkoli. Taka pomoc jest dla nas bezcenna.

Idea

Najważniejsze jest dla nas, aby nasze meble i zabawki poza służeniem i sprawianiem radości, wspomagały prawidłowy rozwój dziecka, kształtowały wyobraźnię i rozwijały umiejętności. Stawiamy nacisk na kreatywne myślenie. Skupiliśmy się na dzieciach, bo wiemy, że pomagając im wyrosnąć na wyjątkowych i utalentowanych ludzi, dbamy również o naszą przyszłość.

Bardzo cenimy estetyczne i piękne przedmioty. Projektując meble i zabawki przywiązujemy ogromną wagę do ich formy. Chcemy, aby były ponadczasowe, klasyczne i minimalistyczne. Jednak w równym stopniu istotna jest dla nas ich użytkowość. Zawsze staramy się tchnąć w nasze projekty dodatkowe, sprytne funkcje. Przedmiot powinien pięknie prezentować się w naszych domach, ale również być pomocny i rozwiązywać problemy, a nawet nie dopuszczać do ich powstania

Dopracowujemy nasze produkty do ostatniego szczegółu oraz używamy najwyższej jakości naturalnych i przyjaznych dzieciom materiałów. Własnoręcznie wytwarzamy nasze projekty w kameralnym warsztacie, bo tylko wtedy mamy pewność, że będą dokładnie takie jakimi je wymyśliliśmy.Człon „Mumi” nawiązuje do powieści dla dzieci o Muminkach, pełnej fantastycznych wydarzeń i postaci. To powieść, która rozwija wyobraźnie i uczy. Podobnie jak nasze meble i zabawki.

Końcówka „ko”, podobnie jak „dziecko”, nie narzuca nazwie rodzaju osobowego. Nadaje się więc dla chłopca jak i dziewczynki.

Nasze logo to mały domek przełamany zabawną, nieformalną dziurką, która ma sugerować zajrzenie do środka i sprawdzenie co kryje się w świecie dziecięcej fantazji. To również dom, dlatego, że to z nim związane jest nasze projektowanie.